Forum Inwestycyjne w Tarnowie

Forum Inwestycyjne w Tarnowie – nowe technologie w centrum zainteresowania

Nowe technologie, inwestowanie w startupy, łączenie nauki i biznesu – to tematy poruszane podczas 9. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie, które odbyło się w dniach 20-21 czerwca.

W panelu „Nauka-Technologia-Biznes” NCBR reprezentował prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR. Uczestnicy dyskutowali o problemie dotyczącym obecnego charakteru powiązań pomiędzy technologią, nauką a biznesem, jak również ogólnych zależnościach pomiędzy sektorami. Kluczowym było zagadnienie budowania ekosystemu dla rozwoju startupów. Dyrektor NCBR dowodził, że podstawową potrzebą startupów oprócz kapitału jest rynek i rolą państwa jest go stworzyć i otworzyć dla małych innowacyjnych firm głównie przez otwarcie się na nie w zamówieniach publicznych.

Z kolei w debacie poświęconej ocenie potencjału technologii/startupu z perspektywy inwestora na pytanie o preferencje NCBR co do pochodzenia kapitału inwestora, mec. Michał Żukowski, dyrektor działu prawnego NCBR, przekonywał, że kluczowe jest nie to, skąd jest inwestor, ale czy zapewni finansowanie dla polskiego startupu i zagwarantuje, by B+R zostało w Polsce.

Podczas tegorocznej edycji Forum Inwestycyjnego w Tarnowie przyznano nagrodę Start-up Award dla innowacyjnej firmy, którą otrzymała spółka LGM, nasz beneficjent w programie Bridge Alfa, zajmująca się generowaniem większej ilości energii z istniejących urządzeń. Najlepszy pomysł na start-up, którego twórczynią jest Justyna Wysocka-Golec, nagrodzono czekiem na 100 tys. zł. (wywiad ze zwyciężczynią – www.tarnow.pl/index.php/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Energia-dla-dronow-i-rikszarzy-START-UP-AWARD). Wyróżnienie otrzymała także spółka SIDLY pod wodzą Edyty Kocyk, produkująca inteligentną opaskę medyczną na bieżąco monitorującą stan zdrowia noszącej ją osoby.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy kobiet w nowych technologiach.

Dodaj komentarz