Robiłeś już trudniejsze rzeczy, czyli o funduszach dla przedsiębiorców

Szukasz sposobu, by rozwinąć swój biznes? Planujesz stworzyć i wprowadzić na rynek nowy produkt? A może dopiero masz w głowie właśnie ten pomysł, na który nie wpadł jeszcze nikt przed Tobą? Nieważne, na jakim etapie się znajdujesz. Ważne, że mogą Cię w tym wesprzeć Fundusze Europejskie.

Wydaje Ci się, że to trudne? Że pieniądze z Unii Europejskiej są poza Twoim zasięgiem? Pomyśl jednak, ile razy podejmowałeś w swojej firmie strategiczne decyzje. Ile biznesplanów stworzyłaś. Jak wielu lepszych rozwiązań szukałeś. Z iloma problemami musiałaś borykać się po drodze.

Naprawdę – robiłeś już trudniejsze rzeczy.

Poniżej znajdziesz informacje, które pomogą znaleźć Ci wsparcie skrojone właśnie pod Ciebie.

Dobry start dla start-upu!

Może w Twojej głowie kiełkuje już pomysł na nowy produkt lub usługę. Może masz przekonanie, że to będzie to – Twoja przepustka do biznesowego sukcesu. Jeśli chcesz przekuć swoją ideę w start-up, koniecznie sprawdź, jak mogą Ci w tym pomóc fundusze. Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki: od pomocy ekspertów i mentoringu – czyli etapu inkubacji, po pomoc we wprowadzeniu produktu na rynek i finansowych dotacji.

Sprawdź, z jakiej pomocy możesz skorzystać w Platformach Startowych oraz w pozostałych inicjatywach 

Zachęcamy także do pobrania poradnika „Jak znaleźć pierwszego inwestora?”

Zobacz, w jaki sposób inni wykorzystali Fundusze – zainspiruj się

Czas na nowe, czyli wspieramy innowacje

Świetnie wyposażone laboratorium? Nowe centrum badawczo-rozwojowe, w którym będziesz mógł rozwinąć innowacyjną technologię? Współpraca z uczelnią lub inną jednostką naukową? Czemu nie? Masz naprawdę dużo możliwości, by rozwijać swoją działalność B+R. A fundusze unijne wspierają każdą z nich.

Więcej na ten temat przeczytaj w artykule Dotacje na innowacje, czyli ABC funduszy unijnych

Poznaj historie innowatorów, którzy osiąnęli sukces dzięki Funduszom

Średnie miasta, duże szanse

Wydaje Ci się, że szanse na biznesowy sukces mają tylko wielcy biznesowi gracze z metropolii? Nic bardziej mylnego. Aby ułatwić przedsiębiorcom ubieganie się o unijne środki, które pomogą im podbijać krajowy rynek, z myślą o nich przygotowaliśmy specjalne, dedykowane dla nich nabory wniosków. Konkursy te są częścią szerszego „Pakietu dla miast średnich” – wsparcia kierowanego dla takich właśnie miejscowości. Realizowane zgodnie z koncepcjami zawartymi w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, ma ono stymulować równomierny i harmonijny rozwój całego kraju, nie tylko największych ośrodków miejskich.

Dowiedz się więcej o ofercie dla przedsiębiorców ze średnich miast i już osiągniętych efektach

Z myślą o Śląsku

Na szczególne funduszowe wsparcie – zgodnie z założeniami Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do 2020 r. (z perspektywą do 2030 r.) – może liczyć też Śląsk, jako region o wyjątkowych potrzebach. Na te wyzwania rozwojowe odpowiada specjalnie opracowany Program dla Śląska. Jego częścią są działania finansowane z Funduszy Europejskich.

Więcej przeczytaj na stronie

Nie tylko fundusze

Wsparcie dla przedsiębiorców to nie tylko dotacje czy pożyczki finansowane z funduszy unijnych. To także pieniądze dostępne w programach zarządzanych centralnie przez Komisję Europejską. Koniecznie sprawdź, czy możesz ubiegać się o środki.

Więcej informacji znajdziesz na podstronie o programach Komisji.

Źródło: www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Dodaj komentarz