na polskich ulicach setki elektrycznych autobusów

Gowin: na polskich ulicach setki elektrycznych autobusów

Rząd niedawno ogłosił program elektromobilności. Jesteśmy przekonani, że w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat na ulicach polskich miast mogą pojawić się setki autobusów z napędem elektrycznym. Tutaj widzimy, że Ursus ma jeszcze śmielsze plany – budowy samochodów elektrycznych, dostawczych i osobowych. To jest przykład sukcesu i dynamizmu polskiej gospodarki – powiedział Jarosław Gowin podczas spotkania w zakładach w lubelskim Ursusie.

Podczas wizyty ministra nauki i szkolnictwa wyższego producenci maszyn z Ursusa pod Lublinem zaprezentowali nowy elektryczno-wodorowy autobus, który na jednym tankowaniu może przejechać 450 kilometrów. – To jest czas, kiedy możemy rzucić wyzwanie światu. Polacy uwierzyli w patriotyzm gospodarczy. Teraz jest czas na innowacyjną i naukową samodzielność. Ursus daje przykład tego, jak można nie tylko nadrabiać dystans, dzielący nas od świata, ale wchodzić też w przedsięwzięcia najbardziej nowatorskie, najbardziej innowacyjne – stwierdził szef resortu nauki.

Gowin podkreślił odpowiedzialną rolę państwa, które powinno wspierać rodzimych przedsiębiorców: – Ursus odrodził się przede wszystkim dzięki przedsiębiorczości i innowacyjności polskich przedsiębiorców i konstruktorów, a także dzięki wsparciu państwa, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wierzę, że we współpracy z instytucjami państwowymi takie firmy jak Ursus mają przed sobą wspaniałą przyszłość.

Dodaj komentarz