SYNTHOS CHEMICAL AWARD

SYNTHOS CHEMICAL AWARD – milion złotych dla najlepszego polskiego chemika

Synthos S.A., europejski lider w produkcji kauczuków syntetycznych oraz polistyrenów do spieniania EPS, ogłasza konkurs dla naukowców – badaczy w obszarze chemii. Kapituła Konkursu, w której skład wchodzą wybitni polscy chemicy, wybierze osobę, która za swoje odkrycia naukowe otrzyma nagrodę w wysokości miliona złotych. To pierwszy w historii polskiej nauki konkurs, w którym do wygrania jest taka kwota. Zgłoszenia do Synthos Chemical Award będą przyjmowane już od 1 maja.

Synthos Chemical Award jest adresowany do polskich naukowców, którzy swoją działalność naukową i badawczą realizują w dziedzinie chemii.

Prezes Tomasz Kalwat podkreśla: „Od lat Synthos rozwija działania badawczo-rozwojowe i wiemy, że inwestujemy w naszą przyszłość. Chcemy, aby nagroda Synthos Chemical Award pokazała jak prężnie rozwija się innowacyjna branża chemiczna w Polsce. Wierzymy, że zachęcimy młodych ludzi do działań badawczych w dziedzinie chemii, bo przyszłość narodowej gospodarki zależy od osiągnięć naukowych rodzimych naukowców”.

Konkurs Synthos Chemical Award skierowany jest do osób, które nie ukończyły 50. roku życia, posiadają obywatelstwo polskie i dokonały odkrycia naukowego, które zostało wdrożone lub ma szansę na wdrożenie i może przyczynić się do rozwoju polskiego przemysłu chemicznego.

Kapitułę Konkursu tworzą wybitni polscy naukowcy – prof. Stanisław Penczek (przewodniczący), prof. Karol Grela, prof. Bogdan Marciniec, prof. Krzysztof Matyjaszewski, prof. Mieczysław Mąkosza – oraz przedstawiciele Synthos S.A.. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 maja do 31 lipca 2016 roku, a zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali w lutym 2017 roku.

Synthos S.A. jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych, wiodącym europejskim producentem kauczuków NdBR i SSBR oraz polistyrenu do spieniania. Firma od 2009 roku rozwija obszar badań i rozwoju. W ciągu ostatnich 5 lat zakończono prace nad 17 projektami, które zaowocowały wprowadzeniem na rynek 17 nowych produktów. Obecnie Centrum Badawczo-Rozwojowe prowadzi prace nad ponad 20 projektami.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu, w tym regulamin i zasady zgłoszeń, dostępne są na oficjalnej stronie: www.synthosaward.com

Pomysłodawca Konkursu oraz Fundator Nagrody: Synthos S.A.

Patronat instytucjonalny: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Izba Przemysłu Chemicznego, Instytut Sobieskiego

Patronat medialny: TVP, Rzeczpospolita, Nauka w Polsce PAP,  wSieci, Interia, Nowy Przemysł, Przemysł Chemiczny

Informacje dla mediów:

Agata Kościelnik, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej

e-mail: agata.koscielnik@synthosgroup.com

tel. +48 33 847 32 03

kom. +48 601 415 995

Dodaj komentarz