Brak Ci pomysłu?

Ci, którzy śledzą historie wielkich zmian, pewnie nie raz zastanawiali się, który moment uznawać za ich początek. Pierwsze skutki podjętych działań? Może raczej sama realizacja, albo jeszcze wcześniej – etap przygotowań? Eureka – pomysł!

Nie ma żadnych wątpliwości – pomysł na zmianę to wielki przełom, ale czy na pewno sam początek? Przed nim zdaje się być coś jeszcze. Zapał do pracy, determinacja, świadomość problemu, wcześniejsze sukcesy i apetyt na więcej. Krople, co drążą skałę!

W poszukiwaniu inspiracji

Wydaje Ci się, że przed chwilą czytałeś o samym sobie i wyczuwasz wewnątrz potencjał oraz chęć na zmiany, ale nie masz jeszcze pomysłu? Recepta jest prosta! Brakuje Ci jednego – inspiracji.

W jej znalezieniu może Ci pomóc przyjrzenie się ciekawym projektom z całego kraju. Dlatego jeśli szukasz funduszowego natchnienia, proponujemy Ci odwiedzić Mapę Dotacji To specjalny serwis internetowy pokazujący projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich.

 Mapa Dotacji w liczbach

  • Portal działa od 2007 roku i zawiera ponad 244 tysięcy projektów.
  • Znajdziesz w nim projekty od 2004 roku (początek polskiej obecności w Unii Europejskiej).
  • Łączna wartość tych przedsięwzięć wynosi ponad bilion złotych, z czego ponad połowa – około 590 miliardów – to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Co znajdziesz na Mapie Dotacji?

Opis projektu oraz informację gdzie, za ile i przez kogo był realizowany. Do tego dowiesz się z jakiego programu, działania czy poddziałania był finansowany.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funduszowych oznaczeniach, zachęcamy do lektury tekstu „Odszyfrować fundusze”

W części projektów są też zdjęcia, prezentacje, czy filmy. Nie we wszystkich, bo dane pochodzą ze specjalnego systemu, który dostarcza podstawowe informacje. Multimedia trzeba wprowadzać osobno. Część z nich jest nadsyłana przez zainteresowanych Funduszami Europejskimi. Mapa Dotacji to portal otwarty na współpracę, dlatego zapraszamy każdego do dzielenia się własnymi  materiałami.

Jak współtworzyć Mapę Dotacji?

Dobrym sposobem na wzbogacenie Mapy Dotacji jest dodanie informacji o własnym projekcie. Więc jeśli to Ty chcesz być inspiracją dla innych – lepiej trafić nie mogłeś.Możesz dodać opis, zdjęcia, film lub prezentację dotyczącą twojego projektu. By ułatwić Ci pracę przygotowaliśmy jeden, specjalny formularz.

Żeby z niego skorzystać, wystarczy że:

  • znajdziesz projekt używając wyszukiwarki,
  • klikniesz w „Dodaj opis projektu”,
  • wypełnisz i wyślesz formularz.

Materiały nie pojawia się zaraz po ich dodaniu. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Mapa Dotacji to rzetelne źródło informacji, dlatego dbamy o ich odpowiednią weryfikację. W ciągu dwóch (w wyjątkowych przypadkach pięciu) dni roboczych od przesłania zgłoszenia, administrator zaakceptuje zgodne z regulaminem treści i umieści je na stronie projektu.

Wejdź na Mapę Dotacji i odnajdź swoją innowacyjność. Powodzenia!

Źródło: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Dodaj komentarz