Nowoczesna prototypownia na Politechnice Gdańskiej otwarta!

Nowoczesna prototypownia na Politechnice Gdańskiej otwarta!

Wyposażona w nowoczesne urządzenia do testowania rozwiązań z branży technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) prototypownia ProtoLab już działa.

Operatorem ProtoLabu jest spółka celowa Politechniki Gdańskiej Excento, która w ramach działania e-Pionier uzyskała na realizację projektu dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Prototypownia jest całodobowa, co oznacza, że studenci, pracownicy naukowi Politechniki Gdańskiej oraz zespoły poszukujące rozwiązań problemów zgłoszonych w ramach programu e-Pionier mogą korzystać z niej bez nadzoru, przez 24 godziny na dobę. W jej wnętrzu równocześnie może pracować nawet 25 osób, do których dyspozycji oddano profesjonalne stanowiska do projektowania i wykonywania obwodów PCB, testowania elektroniki i oprogramowania, czy projektowania i wykonywania elementów automatyki i mechaniki.

Prototypownię wyposażono m.in. w oscyloskopy, generatory, mierniki obciążenia, a także niezbędne oprogramowanie.

Projekt o wartości prawie 14,4 mln zł współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Celem Działania e-Pionier jest wsparcie uzdolnionych programistów w poszukiwaniu rozwiązań dla zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych.

Dodaj komentarz