Możliwości wsparcia innowacyjnych projektów dla miast – trwa nabór w ramach inicjatywy KE Urban Innovative Action

15 października Komisja Europejska uruchomiła 4 nabór w ramach inicjatywy „Urban Innovative Action”. Tematy przewodnie obecnego naboru to: transformacja cyfrowa, zrównoważone zarządzanie przestrzenią i rozwiązania oparte na środowisku naturalnym, ubóstwo w miastach oraz bezpieczeństwo. Aplikacje można składać do 31 stycznia 2019.

Urban Innovative Action to inicjatywa zarządzana przez Komisję Europejską, w ramach której miasta mają możliwość otrzymania dofinansowania na realizację innowacyjnych projektów. Zakres tematyczny jest inny w każdym naborze –  w obecnym, czwartym konkursie, są to: transformacja cyfrowa, zrównoważone zarządzanie przestrzenią i rozwiązania oparte na środowisku naturalnym, ubóstwo w miastach oraz bezpieczeństwo.

Aplikacja jest skierowana do miast członkowskich UE, powyżej 500 tysięcy mieszkańców. Ważnym elementem procesu aplikacji, obok innowacyjności projektu w skali innowacyjnej, powinna być spójność i czerpanie z prac Agendy Miejskiej dla Unii Europejskiej, co będzie również brane pod uwagę w procesie oceny wniosków.

Więcej informacji nt. procesu aplikacji i oceny są dostępne na stronie UIA: https://www.uia-initiative.eu/en/call-proposals.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju jest koordynatorem partnerstwa agendy miejskiej w zakresie zrównoważone zarządzanie przestrzenią i rozwiązania oparte na środowisku naturalnym. Osoby zainteresowane tym tematem zapraszamy do kontaktu na adres: miasta@miir.gov.pl.

Zainteresowane miasta zachęcamy również do zapoznania się z ofertą seminarium organizowanego przez UIA 21 listopada w Monachium: https://www.uia-initiative.eu/en/news-events/applicant-seminar-call-4-munich.

Źródło: www.miir.gov.pl

Dodaj komentarz