Pierwsza runda naboru wniosków do 1.1.2 – rozstrzygnięta!

Pierwsze start-upy wyinkubowane, więc i pierwsze dofinansowania przyznane! Aż 22 start-upy spełniły kryteria wyboru projektów i otrzymały rekomendację dofinansowania innowacyjnych pomysłów, na łączną kwotę 19 mln zł!

Platformy startowe to kompleksowy program wsparcia dla osób mających pomysł na innowacyjny biznes i chcących założyć go w Polsce Wschodniej. A konkretnie Platformy startowe to partnerstwa zrzeszające ośrodki innowacji, szkoły wyższe, fundusze venture capital i przedstawicieli biznesu – pełna profesjonalizacja usług!

To jedyny tego typu i realizowany na tak szeroką skalę program w kraju, służący wsparciu rozwoju start-upów. Do 2023 roku szansę na rozwój otrzyma niemal 1500 najbardziej obiecujących pomysłów na biznes. Platformy startowe dają szansę wszystkim tym, którzy mają pomysł na innowacyjny biznes, ale nie bardzo wiedzą jak go zrealizować. „Szyty na miarę” program wsparcia ma za zadanie pomóc w wypracowaniu rentownego modelu biznesowego. Platformy startowe są więc dla wszystkich tych, którzy wiedzą „co”, ale nie wiedzą „jak”!

Wystarczy zaprezentować swój pomysł ekspertom z wybranej Platformy i po pozytywnej ocenie zacząć inkubację! Kiedy start-up będzie gotów do wejścia na rynek, może ubiegać się o nawet 1 mln zł bezzwrotnej dotacji na wejście na rynek i pierwszą sprzedaż. Właśnie w takiej sytuacji znajdują się teraz stat-upy takie jak Deep Clue Sp. z o.o (narzędzie wykorzystujące techniki uczenia maszynowego do analizy konwersacji celem identyfikacji zawartych w nich emocji), czy PowerIce Sp. z o.o. (Innowacyjne komponenty do produkcji kremowych lodów w oparciu o białko roślinne) – to dwa z 22 start-upów, które pozytywnie zakończyły inkubacje, a ich projekty spełniły kryteria wyboru projektów.

Pełna lista projektów wybranych do dofinansowania na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Źródło: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/

Dodaj komentarz